Tick Translations, premiada en Responsabilitat Social

L’empresa col·laboradora de la Unió Esportiva Olot que destaquem en aquest mes de juny és TICK TRANSLATIONS, empresa de serveis lingüístics i consultoria de comunicació intercultural, que ha estat reconeguda per la seva responsabilitat social dins del programa RSE.Pime, de la Generalitat de Catalunya. Un programa que té com a repte aportar solucions per a la gestió dels compromisos socials, laborals, ambientals i econòmics. 

Igual que una de les claus de l’èxit de la UEO, el gran actiu de Tick Translations és l’equip humà i, per això, el seu pla d’acció està enfocat a potenciar-ne el seu benestar. L’eslògan, de fet, és: “El nostre equip marca la diferència”. Una filosofia que perfectament podria encaixar en el nostre club, flamant campió de Tercera i ascendit a Segona B. A Tick Translations també compten amb un conjunt de persones que treballen amb il·lusió, compromís i amor per fer la feina ben feta. Un premi, el de responsabilitat social, que dediquen a clients, proveïdors i un equip de traductors format per més de 2.000 professionals. Tick Translations posa el seu granet de sorra en la construcció d’una societat justa i solidària, enllaçant també amb els valors i compromisos que practica la UEO. Enhorabona per aquest guardó!

Leave a Reply